Courmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courmes
Komunë
noform
Pamje nga Courmes
Stema_figura
Vendndodhja
Courmes is located in Franca
Courmes
Courmes
43°44′33″V 7°00′32″L / 43.7425°V 7.0088888888889°L / 43.7425; 7.0088888888889Koordinatat: 43°44′33″V 7°00′32″L / 43.7425°V 7.0088888888889°L / 43.7425; 7.0088888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.71 km2
Popullsia 115 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06620
INSEE 06049


Courmes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Courmes ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 15.71 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Courmes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale