Crévoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crévoux
Komunë
noform
Pamje nga Crévoux
Stema_figura
Vendndodhja
Crévoux is located in Franca
Crévoux
Crévoux
44°32′53″V 6°36′26″L / 44.548055555556°V 6.6072222222222°L / 44.548055555556; 6.6072222222222Koordinatat: 44°32′53″V 6°36′26″L / 44.548055555556°V 6.6072222222222°L / 44.548055555556; 6.6072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.26 km2
Popullsia 130 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05200
INSEE 05044


Crévoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Crévoux ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 56.26 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crévoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale