Crots

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crots
Komunë
noform
Pamje nga Crots
Stema_figura
Vendndodhja
Crots is located in Franca
Crots
Crots
44°32′01″V 6°28′16″L / 44.533611111111°V 6.4711111111111°L / 44.533611111111; 6.4711111111111Koordinatat: 44°32′01″V 6°28′16″L / 44.533611111111°V 6.4711111111111°L / 44.533611111111; 6.4711111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.84 km2
Lartësia 790 m (m.n.d.)
Popullsia 1010 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05200
INSEE 05045


Crots është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Crots ka një popullsi prej 1010 banorë dhe sipërfaqe 53.84 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crots – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale