Cruis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cruis
Komunë
noform
Pamje nga Cruis
Stema_figura
Vendndodhja
Cruis is located in Franca
Cruis
Cruis
44°03′45″V 5°50′09″L / 44.0625°V 5.8358333333333°L / 44.0625; 5.8358333333333Koordinatat: 44°03′45″V 5°50′09″L / 44.0625°V 5.8358333333333°L / 44.0625; 5.8358333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.47 km2
Popullsia 643 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04230
INSEE 04065


Cruis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cruis ka një popullsi prej 643 banorë dhe sipërfaqe 36.47 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cruis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale