Cuébris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuébris
Komunë
noform
Pamje nga Cuébris
Stema_figura
Vendndodhja
Cuébris is located in Franca
Cuébris
Cuébris
43°53′13″V 7°01′14″L / 43.886944444444°V 7.0205555555556°L / 43.886944444444; 7.0205555555556Koordinatat: 43°53′13″V 7°01′14″L / 43.886944444444°V 7.0205555555556°L / 43.886944444444; 7.0205555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.1 km2
Popullsia 118 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06910
INSEE 06052


Cuébris është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cuébris ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 23.1 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuébris – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale