Cubières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cubières
Komunë
Një pamje brenda fshatit, e kishës dhe ndërtesave përreth
Një pamje brenda fshatit, e kishës dhe ndërtesave përreth
Stema Cubières
VendiFranca
RajoniOccitania
DepartamentiLozère
QarkuMende
KantoniSaint-Étienne-du-Valdonnez
NdërkomunalitetCC Mont Lozère
Qeveria
 • Kryetari (2020–2026) Stéphan Massador[1]
Sipërfaqja
1
48.880 km2 (18.873 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
193
 • Dendësia39/km2 (10/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
48053 /48190
Lartësia756–1,633 m (2,480–5,358 ft)
(avg. 900 m or 3,000 ft)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Cubières ( shqiptimi frëngjisht: [kybjɛʁ] ; Ocitanisht: Cubièira  ; Shqip: Cubjera ) është një komunëdepartamentin LozerrëFrancën jugore. [2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires" (në frëngjisht). data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises. 13 shtator 2022.
  2. ^ INSEE commune file