Culoz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Culoz
Komunë
noform
Pamje nga Culoz
Stema_figura
Vendndodhja
Culoz is located in Franca
Culoz
Culoz
45°50′55″V 5°46′54″L / 45.848611111111°V 5.7816666666667°L / 45.848611111111; 5.7816666666667Koordinatat: 45°50′55″V 5°46′54″L / 45.848611111111°V 5.7816666666667°L / 45.848611111111; 5.7816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.36 km2
Popullsia 2986 banorë
Dendësia 154 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01350
INSEE 01138


Culoz është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Culoz ka një popullsi prej 2986 banorë dhe sipërfaqe 19.36 km², me një dendësi prej 154 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]