Curbans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Curbans
Komunë
noform
Pamje nga Curbans
Stema_figura
Vendndodhja
Curbans is located in Franca
Curbans
Curbans
44°25′41″V 6°02′16″L / 44.428055555556°V 6.0377777777778°L / 44.428055555556; 6.0377777777778Koordinatat: 44°25′41″V 6°02′16″L / 44.428055555556°V 6.0377777777778°L / 44.428055555556; 6.0377777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.88 km2
Popullsia 497 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05110
INSEE 04066
Faqja Zyrtare http://curbans.fr


Curbans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Curbans ka një popullsi prej 497 banorë dhe sipërfaqe 28.88 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Curbans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale