Curel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Curel
Komunë
noform
Pamje nga Curel
Stema_figura
Vendndodhja
Curel is located in Franca
Curel
Curel
44°10′37″V 5°39′42″L / 44.176944444444°V 5.6616666666667°L / 44.176944444444; 5.6616666666667Koordinatat: 44°10′37″V 5°39′42″L / 44.176944444444°V 5.6616666666667°L / 44.176944444444; 5.6616666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.45 km2
Popullsia 58 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04067
Faqja Zyrtare http://curel.fr


Curel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Curel ka një popullsi prej 58 banorë dhe sipërfaqe 10.45 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Curel (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale