Jump to content

DENY

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
DENY
Background information
OrigjinaBuenos Aires, Argentina
ZhanretPost Hardcore, metalcore, screamo
Vitet aktik2007 - sot
LabeliPinhead, Inmune
Antar/ëtNazareno Gomez Antolini
Juan Pablo Uberto
Joaquín Ortega
Mateo Sevillano
Agustín Dupuis
Anëtarët e kaluarJonathan Pérez
Agustín Abelenda
Websitefacebook.com/deny.oficial

DENY është themeluar në vitin 2007, band post-hardcore/metalcore/screamo nga Buenos Aires, Argjentina. Grupi përbëhet nga Nazareno Gomez Antolini (Këngëtar), Juan Pablo Uberti (Këngëtar, E-bas) Joaquín Ortega (Këngëtar, Kitara), Mateo Sevillano (Kitara) dhe Agustín Dupuis (Këngëtar, Drums).

DENY solli deri tani lëshuar vezë albume de studio (Reino de Tormentas, 2011), vezë EP (La Distancia, 2009 dhe 2011) dhe vezë DVD (Por Siempre, 2013). DENY tashmë një turne në Argjentina, Kili, Brazil dhe Uruguay. Në turne e tyre të koncerteve, banda luajtur me Memphis May Fire, A Day to Remember, Silverstein, Alesana, August Burns Red dhe Blessthefall.

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

DENY ën Buenos Aires.
DENY ën Buenos Aires.
Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista Shitjet
(kombëtar / ndërkombëtar)
AR
2009 La Distancia (EP) Inmune/Pinhead n.A. / n.A.
2011 Reino de Tormentas Pinhead n.A. / n.A.
2013 Por Siempre (DVD) Pinhead n.A. / n.A.
2014 Invencible Pinhead n.A. / n.A.
"—" denotes a release that did not chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]