Dagneux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dagneux
Komunë
noform
Pamje nga Dagneux
Stema_figura
Vendndodhja
Dagneux is located in Franca
Dagneux
Dagneux
45°51′06″V 5°04′05″L / 45.851666666667°V 5.0680555555556°L / 45.851666666667; 5.0680555555556Koordinatat: 45°51′06″V 5°04′05″L / 45.851666666667°V 5.0680555555556°L / 45.851666666667; 5.0680555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Popullsia 4308 banorë
Dendësia 648 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01120
INSEE 01142


Dagneux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Dagneux ka një popullsi prej 4308 banorë dhe sipërfaqe 6.65 km², me një dendësi prej 648 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]