Daluis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daluis
Komunë
noform
Pamje nga Daluis
Stema_figura
Vendndodhja
Daluis is located in Franca
Daluis
Daluis
44°01′37″V 6°48′43″L / 44.026944444444°V 6.8119444444444°L / 44.026944444444; 6.8119444444444Koordinatat: 44°01′37″V 6°48′43″L / 44.026944444444°V 6.8119444444444°L / 44.026944444444; 6.8119444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.03 km2
Popullsia 151 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06470
INSEE 06053


Daluis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Daluis ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 40.03 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Daluis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale