Daniel Adlung

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daniel Adlung
Adlung, Daniel 1860 13-14 WP.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëDaniel Adlung
Data e lindjes (1987-10-01) 1 Tetor 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesFürth, Gjermani Perëndimore
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual1860 Munich
Numri11
Karriera në rini
1994–1996SV Hiltpoltstein
1996–19981. FC Nuremberg
1998–2000Greuther Fürth
2000–20011. FC Nuremberg
2001–2005Greuther Fürth
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2008Greuther Fürth74(4)
2008–2010VfL Wolfsburg II20(3)
2008–2010VfL Wolfsburg0(0)
2009–2010Alemannia Aachen (Huazim)25(2)
2009–2010Alemannia Aachen II (huazim)3(0)
2010–2013Energie Cottbus81(12)
2013–1860 Munich49(6)
Ekipi kombëtar
2008Gjermania U215(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 7 mars 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 7 mars 2015

Daniel Adlung (lindur më 1 Tetor 1987Fürth) është një futbollist gjerman i cili luan si mesfushor për klubin gjerman 1860 MunichBundesligë.[1]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Adlung, Daniel". kicker.de. Marrë më 6 shtator 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

External links[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]