Daniel Batz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daniel Batz
Të dhënat personale
Emri i plotëDaniel Batz
Data e lindjes (1991-01-12) 12 Janar 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesErlangen, Gjermani
Gjatësia1.89 m (6 ft 2 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualSC Freiburg
Numri19
Karriera në rini
1996–2003SC Adelsdorf
2003–2005SpVgg Greuther Fürth
2005–20081. FC Nürnberg
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–20111. FC Nürnberg II29(0)
2010–20111. FC Nürnberg0(0)
2011–SC Freiburg II27(0)
2011–SC Freiburg1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 Mars 2014.
† Ndeshje (Gola).

Daniel Batz (lindur më 12 Janar 1991) është një futbollist profesionist gjerman i cili luan si portier me klubin gjerman SC FreiburgBundesligë.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Batz, Daniel". kicker.de. Marrë më 25 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Daniel Batz". soccerway.com. Marrë më 21 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)