Oliver Sorg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oliver Sorg
Oli Sorg3.png
Sorg duke luajtur për SC Freiburg në vitin 2014
Të dhënat personale
Emri i plotëOliver Sorg
Data e lindjes (1990-05-29) 29 Maj 1990 (31 vjeç)
Vendi i lindjesEngen, Gjermani Perëndimore
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMbrojtës i djathtë
Informacionet për klubin
Klubi aktualSC Freiburg
Numri25
Karriera në rini
Hegauer FV
Singen 04
2006–2009SC Freiburg
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2012SC Freiburg II69(1)
2012–SC Freiburg92(3)
Ekipi kombëtar
2012–2013Gjermania U–215(0)
2014–Gjermania1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 12 janar 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 20:53, 13 maj 2014 (UTC)

Oliver Sorg (lindur më 29 maj 1990) është një futbollist gjerman i cili luan si mbrojtës i djathtë për skuadrën gjermane SC FreiburgBundesligë [1][2]. Pozicioni i tij natyral dhe i parë ka qënë mbrojtës i majtë, por kur skuadra e tij kishte probleme, ai u detyrua të përshtateshe në krahun e djathtë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Oliver Sorg". worldfootball.net. Marrë më 12 shkurt 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Oliver Sorg". bundesliga.de. Marrë më 12 shkurt 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]