Daniel Paton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daniel Paton
Të dhënat personale
Emri i plotëDaniel John Ferguson Paton[1]
Data e lindjes1871
Vendi i lindjesBonhill, Skoci
Data e vdekjesPa ditur
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Vale of Leven
1889–1890Aston Villa3(1)
St Bernard's
Ekipi kombëtar
1896Skocia1(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Daniel Paton (1871Pa ditur) ka qënë një ish futbollist skocez i cili ka luajtur në Football League me Aston Villën.[2]

Vëllai i tij i madh Roberti ka qënë gjithashtu një futbollist.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Daniel Paton". London Hearts Supporters' Club. Marrë më 9 qershor 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Joyce, Michael (2004). Football League Players' Records 1888 to 1939. SoccerData. ISBN 1-899468-67-6. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. Pitch Publishing. fq. 237. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)