Dauphin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dauphin
Komunë
noform
Pamje nga Dauphin
Stema_figura
Vendndodhja
Dauphin is located in Franca
Dauphin
Dauphin
43°53′54″V 5°46′59″L / 43.898333333333°V 5.7830555555556°L / 43.898333333333; 5.7830555555556Koordinatat: 43°53′54″V 5°46′59″L / 43.898333333333°V 5.7830555555556°L / 43.898333333333; 5.7830555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.71 km2
Popullsia 812 banorë
Dendësia 84 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04300
INSEE 04068


Dauphin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Dauphin ka një popullsi prej 812 banorë dhe sipërfaqe 9.71 km², me një dendësi prej 84 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dauphin (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale