Depëtim i dyfishtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Depërtimi i dyfishtë

Një person mund të penetrohet seksualisht nga disa vetë njëkohësisht. Penetrimi mund të përfshijë përdorimin e gishtave, lodrave të seksit, ose penisit. Skenat me depërtime të shumëfishta janë të zakonshme në filmat pornografikë.

Nëse një person penetrohet nga dy objekte njëkohësisht, ky quhet si depërtim i dyfishtë.[1] Depërtime të Dyfishta të vaginës, anusit, apo në gojë mund të përfshijnë:

  • Penetrim të njëkohshëm të anusit nga dy penise ose objekte të tjera.
  • Penetrim të njëkohshëm të vaginës nga dy penise ose objekte të tjera.[2]
  • Penetrim të njëkohshëm të vaginës dhe anusit.
  • Penetrim të njëkohshëm të gojës dhe vaginës apo anusit.

Depërtimi i trefishtë zakonisht përfshin depërtimin e anusit, vaginës, dhe gojës në të njëjtën kohë.[3][4]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Double-penetration". Lifestyle Definitions. Swinger Social Network. Arkivuar nga origjinali më 13 qershor 2013. Marrë më korrik 23, 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Double vaginal penetration". Lifestyle Definitions. Swinger Social Network. Arkivuar nga origjinali më 13 qershor 2013. Marrë më korrik 23, 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "What is Triple Penetration?". Kinkly.com. Marrë më 12 mars 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "triple penetration". definition-of.com. Marrë më 12 mars 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)