Diskutim:A e dini se?

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin A e dini se?. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

kjo ka me shum permbajtje fetare. Mendoj se A e dini se? duhet te ndahet ne A e dini se (fetare) dhe ajo e pergjithshme. ose ne kete faqe kryesore te behen lidhje per lista tjera te cilat do te permbajne kuriozitete nga lemi te ndryhsme. Pra degezimin e kesaj.

Shkurt dua te them kjo nuk eshte mir keshtu. shum e nje anshme.

Symbol oppose vote.svg KUNDËR nje rradhitje te ketill. (Puntori 10 Tetor 2006 10:38 (UTC))

Çfar kundër mer. Nëse ke problem me shprehjet që mendon që e lëndojnë ndjenjat e ndonjë pjestari të komuniteteve të ndryshme shqiptare atëher e largojmë. Une nuk munda ta vrejë.

Problemi është që nuk e di a ashtë mirë me u përmbledhë kuriozitet në hapsien artikull apo një një hapsirë tjeter. Nëse e krijojmë një fletë dinamike atëher Propzoj që të ndjekim në një farë mënyre rrugën e fotografisë së ditës. E a po kuptonë. Në njanën anë i fusim propozimet dhe në tjetren i mbledhim kuriozitete. Si do që të jetë kjo rubrikë për enciklopedit shqiptare (bile Kosovë, Maqedoni, Serbi, Malë të Zi i komë lexu tyneherë gazetat si fatosa, pionera etj) është emër zëvendësues për Enciklopedi (pjesë nga Enc.) për qita edhe propozimet që "fitojnë" i fusim në rubrikn A dini se? në Faqen Kryesore.--Hipi Zhdripi 11 Tetor 2006 05:35 (UTC)

Ups! Qe doni ju boni edhe A di se? fetare mu nuk më prish punë, bile janë të mirë seardhura shka të gjojë sene të mira i vjedhi-hahahah--Hipi Zhdripi 11 Tetor 2006 05:37 (UTC)

    • A e dini se? janë kureshti (kuriozitete) të shkurtra mbi gjithçka e për këdo. Unë mendoj se këtu nuk ka asgjë të bëjë me NPOV (pikëpamjen asnjanëse, sepse nuk lëndon askënd), siç e sheh Puntori. Këto kureshti të shkurtra unë i kam mbledhur nga faqet shqiptare në rrjet.

Leke Mjeku 20 Tetor 2006 13:49 (UTC)

  • Kundër ndarjes, Pro kërkimit të artikujve të tjerë. Website si Cracked.com mund të ndihmojnë për t'i kërkuar. Edhe një "A e dini se" apostafat për fenë na duhet ne, se s'kemi plot probleme kështu siç jemi. PersonPaOpinion 4 dhjetor 2011 14:27 (CET)

Ky duhet te jete nje wikiprojekt[Redakto nëpërmjet kodit]

I gjithe projekti "A e dini se?", eshte per tu zhvendosur i gjithe ne nje Wikiprojekt (si persh. Wikipedia:Fjalori). Problemi rri ne vete faktin qe shumica e faqeve jane petje pergjigje, qe nuk eshte nuk eshte permbajtje enciklopedike. --  eagleal  20 Shkurt 2009 15:43 (CET)

Problemi eshte qe s'kemi shume anetare te mirembajne "A e dini se". Une ketu shoh 3-4 anetare aktive, pra te perditshem. A e dini se duhet te coje ne nje artikull te caktuar. Sportishqiptar 17 nëntor 2011 21:31 (CET)
Kam nje propozim. Mund ta lidhim kete me Wikipedia:Artikuj interesantë? Sportishqiptar 28 nëntor 2011 20:16 (CET)