Diskutim:Asti Papa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Asti Papa. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Miredita,

Cfare do te thote "Artikulli ka formën e një CV-je dhe jo të një artikulli enciklopedik. Duhet riformuluar dhe shkruar në një ton më neutral" ? Artikujt per persona te tjere jane shkruajtur njesoj.

Cfare do te thote "Artikulli nuk ka mjaftueshëm referenca/burime dytësore" ? I ka te gjitha bile me shume se per te tjeret.

Ju lutem ta hiqni "Përdoruesi që ka posutar materialin është vet-deklaruar si familjar i afërt me subjekin". Nuk jam vet-deklaruar familjar.

Pershendetje Eva Poulichet

Artikulli , është neutral, për këtë nuk diskutohet. Ka mjaft referenca . Ndëra referencat dytësore janë të panevojshme. --PLANETI DISKUTO 9 qershor 2015 14:45 (CEST)
Një artikull që është shkruar nga një përdorues i vetëm dhe kur ky përdorues është familjar i afërt me subjektin nuk është neutral a priori, dhe nuk ka se si të jetë. Në artikull ka pohime që mund të riformulohen dhe t'a heqin pompozitetin fjalive që e bëjnë artikullin jo neutral, sipas meje.
Ka dy referenca të përgjithshme dhe një referencë specifike. Natyrisht, këto nuk mjaftojnë për të gjitha gjërat që pohohen në artikull.
Referencat dytësore janë ato që janë të rëndësishme, dhe si këto artikulli ka pak fare. Se çfarë janë burimet e besueshme dhe referencat dytësore: Wikipedia:Dëshmi verifikimi dhe Ndihmë:Burimi i informacionit.
Por shënimi që kam vendosur i referohet edhe pranisë së disa lidhjeve në tekst të cilat duhen larguar, ose kur është e mundur, sipas normave vendosur si lidhje të jashtme. Ato nuk mund të lihen në trupin e tekstit. -- Mr.Pseudo 9 qershor 2015 20:17 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 2 lidhje të jashtme te artikulli Asti Papa. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

te http://bsgf.geoscienceworld.org/content/S7-XII/6/1096?related-urls=yes&legid=gssgfbull%3BS7-XII%2F6%2F1096

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 14 shtator 2019 19:09 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Asti Papa. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja http://bsgf.geoscienceworld.org/content/S7-XII/6/1096?related-urls=yes&legid=gssgfbull%3BS7-XII%2F6%2F1096.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 maj 2020 01:58 (CEST)