Diskutim:Dritan Hoxha (gazetar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Dritan Hoxha (gazetar). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Shume nga ju adhuruesit e topit do tu duket sikur kjo nuk eshte nje bibiografi por nje kritike, ndersa une mendoj se duke hasur per here te pare ne nje ngjarje te tille ne historine e botes, pervec se vdjekjes se Dritanit duhen permendur edhe pasojat e saj.

Nuk ka punë adhurimi por ky projekt është për artikuj enciklopedik (duhen cituar burimet) jo për përmbajtje forumi. Dori | Diskuto 28 Maj 2008 01:47 (UTC)
Nje rregull ne Wikipedia eshte qe: Wikipedia nuk eshte forum. Me do vende e ki te drejte, amo pa referenca nuk pranohen. P.S. Cdo njeri i famshem qe vdek papritur, nihet si lloj heroi, jashta bene vetvrasje. Duhesh me dite se pjesa e madhe e televizioneve shqiptare jane ne prone te Top Media, dhe normal cdo kush e livdon vet, ne kete rast nje kompani. Flm per mirkuptim. --Proud To Be Albanian diskuto°) 28 Maj 2008 08:43 (UTC)
Kjo qe ndodhi ne Shqiperi nuk ka ndodhur ne asnje vend te botes, nje bashkim i mbare mediave shqiptare kunder nje vajze. Pikerisht ne qofte se duhet tu permbahemi burimeve, ne vendimin hetimor te policise rizulton edhe emri i Entela Hyskos, emer qe ju nuk keni cituar. Ne qofte se kjo eshte ideja e ju administratorve per Enciclopedine e lire Shqiptare, kjo enciclopedi do te vleje shume here me pak se te gjitha enciclopedite e tjera. Ne qofte se nuk keni si pikesynim te harrini nje dite vleren dhe madhesine e nje enciclopedie si ajo Anglese, atehere beni ndonje gje tjeter ne kohen e lire, dhe jo te kujdeseni per Wikin
Ti vetem posto dhe ate qe poston mos e bej emocionale dhe ngjarje te posacme ne bote, pra ate qe poston lidhe me referenca dhe askush nuk e largon. Puntori 28 Maj 2008 09:38 (UTC)