Diskutim:Gegërishtja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Gegërishtja. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
WikiProjekti Shqipëria (Vlerësuar si i klasës-C, i rëndësisë të lartë)
WikiProject iconKy artikull është brenda fushëveprimit të WikiProjekti Shqipëria, një përpjekje e përbashkët për të përmirësuar Shqipëria në Wikipedia. Nëse doni të merrni pjesë, ju lutem vizitoni faqen e projektit, ku ju mund ti bashkoheni diskutimit dhe të shihni listën e detyrave të hapura për tu përfunduar.
Artikull i Klasës-C C  Ky artikull nuk ka nevojë për një vlerësim në shkallën e cilësisë të projektit .
 Të lartë  Ky artikull është vlerësuar i rëndësisë të lartëshkallën e rëndësisë së projektit.
 

1[Redakto nëpërmjet kodit]

Une kisha propozu që të gjitha këto geg, Gegë, gegërisht gegët e ku ta di une, të ridrejtohen në Dialekti Gegë nëse nuk duamë të hapim një artikul për folësit e këtij dialekti. Hapja e një artikulli të ri më duket se nuk ka nevojë.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 26 23:52 (UTC)

Dan, nderro vetem titullin e faqes , mos humb kohe me emrin e faqes. Nuk ja vlene e njejta faqe m'i pas 5 redirecta. Arianiti 2006 Shkurt 27 00:15 (UTC)
Nuk funksionon ridrejtimi i dyfisht.Edhe ma tepër ke për me ditë çka po menoni edhe ju--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 27 02:20 (UTC)
Vallai ramadan (dan shkurtesa e keti emrit), per mue nuk ka kjo kuptim, pse dialekti me ja shtue, mir eshte edhe pa ata. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 27 19:13 (UTC)

Përshendejte[Redakto nëpërmjet kodit]

me vjen mir qe ju jeni aq te informuar ne keto gjera