Domsure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Domsure
Komunë
noform
Pamje nga Domsure
Stema_figura
Vendndodhja
Domsure is located in Franca
Domsure
Domsure
46°25′09″V 5°17′42″L / 46.419166666667°V 5.295°L / 46.419166666667; 5.295Koordinatat: 46°25′09″V 5°17′42″L / 46.419166666667°V 5.295°L / 46.419166666667; 5.295
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.2 km2
Popullsia 477 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01270
INSEE 01147


Domsure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Domsure ka një popullsi prej 477 banorë dhe sipërfaqe 15.2 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]