Dortan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dortan
Komunë
noform
Pamje nga Dortan
Stema_figura
Vendndodhja
Dortan is located in Franca
Dortan
Dortan
46°19′08″V 5°39′33″L / 46.318888888889°V 5.6591666666667°L / 46.318888888889; 5.6591666666667Koordinatat: 46°19′08″V 5°39′33″L / 46.318888888889°V 5.6591666666667°L / 46.318888888889; 5.6591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.11 km2
Popullsia 1855 banorë
Dendësia 102 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01590
INSEE 01148


Dortan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Dortan ka një popullsi prej 1855 banorë dhe sipërfaqe 18.11 km², me një dendësi prej 102 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]