Douvres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Douvres
Komunë
noform
Pamje nga Douvres
Stema_figura
Vendndodhja
Douvres is located in Franca
Douvres
Douvres
45°59′20″V 5°22′23″L / 45.988888888889°V 5.3730555555556°L / 45.988888888889; 5.3730555555556Koordinatat: 45°59′20″V 5°22′23″L / 45.988888888889°V 5.3730555555556°L / 45.988888888889; 5.3730555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.26 km2
Popullsia 1015 banorë
Dendësia 193 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01500
INSEE 01149


Douvres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Douvres ka një popullsi prej 1015 banorë dhe sipërfaqe 5.26 km², me një dendësi prej 193 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]