Drap

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drap
Komunë
noform
Pamje nga Drap
Stema_figura
Vendndodhja
Drap is located in Franca
Drap
Drap
43°45′18″V 7°19′17″L / 43.755°V 7.3213888888889°L / 43.755; 7.3213888888889Koordinatat: 43°45′18″V 7°19′17″L / 43.755°V 7.3213888888889°L / 43.755; 7.3213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.54 km2
Popullsia 4317 banorë
Dendësia 779 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06340
INSEE 06054
Faqja Zyrtare http://www.ville-drap.fr/


Drap është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Drap ka një popullsi prej 4317 banorë dhe sipërfaqe 5.54 km², me një dendësi prej 779 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Drap – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale