Dušan Petković

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dušan Petković
Të dhënat personale
Emri i plotëDušan Petković
Data e lindjes (1974-06-13) 13 Qershor, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesBeograd, Serbia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992-1995OFK Beograd
1995Mallorca
1996Écija Balompié
1996-1997OFK Beograd
1997-1998Yokohama Marinos
1999-2001OFK Beograd
2001-2002Wolfsburg
2002-2003Nürnberg
2004Spartak Moscow
2005OFK Beograd
2006-2007Saturn Moscow Oblast
Ekipi kombëtar
2000–2004Flag of Serbia.svg Serbia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Dušan Petković (lindur më 13 Qershor 1974) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin serb ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Serbia.svg Serbia
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
2001 2 0
2002 0 0
2003 0 0
2004 4 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]