Jump to content

Dushan Petkoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dušan Petković
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDušan Petković
Datëlindja (1974-06-13) 13 qershor 1974 (50 vjeç)
VendlindjaBeograd, Serbia
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1992-1995OFK Beograd
1995Mallorca
1996Écija Balompié
1996-1997OFK Beograd
1997-1998Yokohama Marinos
1999-2001OFK Beograd
2001-2002Wolfsburg
2002-2003Nürnberg
2004Spartak Moscow
2005OFK Beograd
2006-2007Saturn Moscow Oblast
Karriera ndërkombëtare
2000–2004 Serbia7(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Dušan Petković (lindur më 13 Qershor 1974) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin serb ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serbia
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
2001 2 0
2002 0 0
2003 0 0
2004 4 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]