Duranus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Duranus
Komunë
noform
Pamje nga Duranus
Stema_figura
Vendndodhja
Duranus is located in Franca
Duranus
Duranus
43°53′36″V 7°15′33″L / 43.893333333333°V 7.2591666666667°L / 43.893333333333; 7.2591666666667Koordinatat: 43°53′36″V 7°15′33″L / 43.893333333333°V 7.2591666666667°L / 43.893333333333; 7.2591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.1 km2
Popullsia 154 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06670
INSEE 06055


Duranus është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Duranus ka një popullsi prej 154 banorë dhe sipërfaqe 16.1 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]