E Ngrirë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"E Ngrirë"
Këngë nga Elhaida Dani
Publikimi 19 nëntor 2017
Formati Digital Download, streaming
Gjatësia 4:00
Tekstshkrues Elhaida Dani
Producer Darko Dimitrov

Music video
"E Ngrirë"YouTube

"E Ngrirë" është një këngë e realizuar nga këngëtarja dhe kantautorja shqiptare Elhaida Dani. Kënga u publikua si një teke përmes Epops Music.[1][2] Është shkruar dhe kompozuar nga vetë ajo dhe është prodhuar nga Darko Dimitrov për pjesëmarrjen e saj në Kënga Magjike 2017.[3]

Elhaida Dani performoi këngën për herë të parë në edicionin e 19-të të Kënga Magjike më 19 nëntor 2017.[4] Kënga përfundoi e dyta në finalen e madhe të Kënga Magjike 2017 me 988 pikë.[5] Elhaida përveç kësaj, publikoi një version në gjuhën angleze të këngës me titull "Amazing" me videon muzikore shoqëruese më 11 dhjetor 2017.[6][7]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Elhaida Dani - E Ngrire Kenga Magjike 2017 | Official Music Video". YouTube. 19 nëntor 2017. Marrë më 10 dhjetor 2019. Note: Open description for credits.
  2. ^ "E Ngrirë by Elhaida Dani on Apple Music". music.apple.com (në anglisht). Apple Music.
  3. ^ "Elhaida Dani releases Kënga Magjike song "E Ngrire" ahead of Christmas EP with English songs". wiwibloggs.com (në anglisht). Wiwibloggs. 24 nëntor 2017. Marrë më 10 dhjetor 2019.
  4. ^ "Elhaida Dani vjen "E ngrirë" në Kënga Magjike 2017 (Video)". telegrafi.com. 21 nëntor 2017. Marrë më 10 dhjetor 2019.
  5. ^ ""E çmendur", kënga më e mirë për 2017-ën". tvklan.al. TV Klan. 10 dhjetor 2017. Marrë më 10 dhjetor 2019.
  6. ^ "Elhaida Dani konverton 'E ngrirë' në 'Amazing'!". prive.al. 11 dhjetor 2017. Marrë më 10 dhjetor 2019.
  7. ^ "Pas finales së "Kënga Magjike" Elhaida Dani sjellë surprizën e radhës!". gazetaexpress.com. 11 dhjetor 2017. Marrë më 10 dhjetor 2019.[lidhje e vdekur]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]