Jump to content

Edmundo Alves de Souza Neto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Edmundo
Të dhënat vetjake
Emri i plotëEdmundo Alves de Souza Neto
Datëlindja (1971-04-02) 2 prill 1971 (53 vjeç)
VendlindjaRio de Janeiro, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1991-1992Vasco da Gama
1993-1994Palmeiras
1995Flamengo
1996Corinthians
1996-1997Vasco da Gama
1997-1999Fiorentina
1999Vasco da Gama
2000Santos
2000-2001Napoli
2001Cruzeiro
2001-2002Tokyo Verdy
2003Urawa Reds
2003Vasco da Gama
2004Fluminense
2005Nova Iguaçu
2005Figueirense
2006-2007Palmeiras
2008Vasco da Gama
Karriera ndërkombëtare
1992–2000 Brazili37(10)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Edmundo Alves de Souza Neto (lindur më 2 Prill 1971) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 37 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Brazili
Vite Ndeshje Gola
1992 4 1
1993 5 1
1994 0 0
1995 12 5
1996 1 0
1997 5 2
1998 8 1
1999 0 0
2000 2 0
Gjithsej 37 10

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]