Edmundston

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Edmundston (kthjellim).


Edmundston
—  qytet  —
Edmundston is located in Kanadaja
Edmundston
Edmundston
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Ndarja statistikore Kontea Madawaska
Kryebashkiaku Jacques P. Martin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°22′V 68°19′P / 47.367°V 68.317°P / 47.367; -68.317 (Edmundston)Koordinatat: 47°22′V 68°19′P / 47.367°V 68.317°P / 47.367; -68.317 (Edmundston)
Lartësia 151 - 264 m (n.n.d)
Sipërfaqja 106,9 km2
Popullsia 16.643 banorë 2006
Dendësia 155,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506
www.ville.edmundston.nb.ca/home.asp

Edmundston është një qytetKontea Madawaska, provinca New Brunswick, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 106.9 km² dhe popullsi 16643 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick