Eduardo Aranda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eduardo Aranda
Të dhënat personale
Emri i plotëEduardo Aranda
Data e lindjes (1985-01-28) 28 Janar, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesAsunción, Paraguaji
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006Rampla Juniors
2007-2009Liverpool Montevideo
2009-2010Nacional
2010-2011Defensor Sporting
2011-2013Olimpia
2014Vasco da Gama
2015Olimpia
2016-JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
2012–Stampa:PARf5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Eduardo Aranda (lindur më 28 Janar 1985) është një futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
2012 1 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 4 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]