Eglantina Kume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Eglantina Kume u lind më 21 janar të vitit 1950Durrës, Shqipëri, është edituese filmi dhe aktore shqiptare.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Editime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktrim[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.