Jump to content

Guri i besës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Guri i besës
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Guri i besës
Vendi i prodhimit Mirditë Lezhë

Shqipëri

Viti i prodhimit 1986
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 71:36
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Mark Topallaj
Skenari Agim Gjakova
Muzika e filmit Zef Çoba
Kameramani Bashkim Asllani
Ened Tufa
Drejtori artistik Marko Panajoti
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Shkëlqim Basha
Ema Ndoja
Ndrek Luca
Llesh Nikola
Aktorët tjerë
Aleksandër Pogaçe
Bruno Shllaku
Lec Vuksani
Sulejman Dibra

Filmi "Guri i besës" prodhim i vitit 1986.

Regjia: Mark Topallaj, Skenari: Agim Gjakova, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Zef Çoba.

Përmbajtja e filmit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përfaqësuesit e huaj të firmës në minierën e Rubikut vijnë nga Tirana dhe Italia për të shtypur revoltën e minatorëve të indinjuar. Ato kërkojnë ndihmën e shtresës së pasur autoriteteve dhe klerikëve të zonës për të arritur qëllimet e tyre.

Aktorët në role

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]