Jump to content

Lec Vuksani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lec Vuksani është aktor i Teatrit "Migjeni" të Shkodrës. Interpretimi i tij i parë në kinematografi do të jetë një rol episodik në filmin Detyrë e posaçme në vitin 1963. Ka interpretuar kryesisht role të dyta dhe episodikë. Lec Vuksani ka interpretuar në 14 filma artistikë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]