Elivélton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Elivélton
Të dhënat personale
Emri i plotëElivélton Alves Rufino
Data e lindjes (1971-07-31) 31 Korrik, 1971 (50 vjeç)
Vendi i lindjesSerrânia, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990-1992São Paulo
1993-1994Nagoya Grampus Eight
1995Corinthians Paulista
1996Palmeiras
1997Cruzeiro
1998Vitória
1999-2000Internacional
2001-2003Ponte Preta
2003São Caetano
2004-2005Bahia
2006Uberlândia
2006Vitória
Ekipi kombëtar
1991–1993Flag of Brazil.svg Brazili13(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Elivélton (lindur më 31 Korrik 1971) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 13 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1991 2 1
1992 3 0
1993 8 0
Gjithsej 13 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]