Embrun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Embrun
Komunë
noform
Pamje nga Embrun
Stema_figura
Vendndodhja
Embrun is located in Franca
Embrun
Embrun
44°33′54″V 6°29′43″L / 44.565°V 6.4952777777778°L / 44.565; 6.4952777777778Koordinatat: 44°33′54″V 6°29′43″L / 44.565°V 6.4952777777778°L / 44.565; 6.4952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.39 km2
Popullsia 6123 banorë
Dendësia 168 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05200
INSEE 05046
Faqja Zyrtare http://www.ville-embrun.fr


Embrun është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Embrun ka një popullsi prej 6123 banorë dhe sipërfaqe 36.39 km², me një dendësi prej 168 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Embrun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale