Emina Jahoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Emina Jahoviq (2013)

Emina Jahoviq (15 janar 1982 - Pazari i Ri, Serbia, ish-Jugosllavi) është këngëtare ,aktore dhe modele e cila është e martuar me këngëtarin e njohur turk të po muzikës Mustafa Sandal. Vëllai i saj, Mirsad Türkcan është një lojtar i suksesshëm basketbolli i cili është i pari lojtar për NBA si një qytetar i Republikës së Turqisë. Emina ka një fëmijë i quajtur "Yaman". Emina aktualisht vepron në rolin kryesor në një seri-TV turk : "Lale Devri", një nga këngëtaret më të njohura të Ballkanit Emina Jahoviq Sandal ka 17 albume . Ajo jeton në Stamboll.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Tačka (2002)
 • Radije ranije (2005)
 • Exhale - Maxi CD (2008)
 • Pile moje (2009)
 • Vila (2009)
 • Tacka (2002)
 • Osmi DAN (2002)
 • Uzalud se budim(2003)
 • Tvoja greška (2005)
 • Da'l ona zna (2006)
 • Nije vise tvoja stvar (2006)
 • Pola ostrog noza (2006)
 • Cool Žena (2007)
 • Exhale (2008)
 • Još ti se nadam feat. Saša Kovačević (2008)
 • Pile Moje (2009)
 • Med feat. Dino Merlin (2009)
 • Ti kvariigro (2010)

Links[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]