Entrages

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Entrages
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Entrages is located in Franca
Entrages
Entrages
44°02′46″V 6°15′58″L / 44.046111111111°V 6.2661111111111°L / 44.046111111111; 6.2661111111111Koordinatat: 44°02′46″V 6°15′58″L / 44.046111111111°V 6.2661111111111°L / 44.046111111111; 6.2661111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.61 km2
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 04074


Entrages është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Entrages ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 22.61 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Entrages – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale