Entraunes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Entraunes
Komunë
noform
Pamje nga Entraunes
Stema_figura
Vendndodhja
Entraunes is located in Franca
Entraunes
Entraunes
44°11′17″V 6°44′54″L / 44.188055555556°V 6.7483333333333°L / 44.188055555556; 6.7483333333333Koordinatat: 44°11′17″V 6°44′54″L / 44.188055555556°V 6.7483333333333°L / 44.188055555556; 6.7483333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.45 km2
Popullsia 116 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06470
INSEE 06056


Entraunes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Entraunes ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 81.45 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Entraunes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale