Entrepierres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Entrepierres
Komunë
noform
Pamje nga Entrepierres
Stema_figura
Vendndodhja
Entrepierres is located in Franca
Entrepierres
Entrepierres
44°11′13″V 5°59′38″L / 44.186944444444°V 5.9938888888889°L / 44.186944444444; 5.9938888888889Koordinatat: 44°11′13″V 5°59′38″L / 44.186944444444°V 5.9938888888889°L / 44.186944444444; 5.9938888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.79 km2
Popullsia 397 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04075


Entrepierres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Entrepierres ka një popullsi prej 397 banorë dhe sipërfaqe 47.79 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Entrepierres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale