Entrevaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Entrevaux
Komunë
noform
Pamje nga Entrevaux
Stema_figura
Vendndodhja
Entrevaux is located in Franca
Entrevaux
Entrevaux
43°56′55″V 6°48′37″L / 43.948611111111°V 6.8102777777778°L / 43.948611111111; 6.8102777777778Koordinatat: 43°56′55″V 6°48′37″L / 43.948611111111°V 6.8102777777778°L / 43.948611111111; 6.8102777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.37 km2
Popullsia 907 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04320
INSEE 04076
Faqja Zyrtare http://www.entrevaux.info/


Entrevaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Entrevaux ka një popullsi prej 907 banorë dhe sipërfaqe 60.37 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Entrevaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale