Entrevennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Entrevennes
Komunë
noform
Pamje nga Entrevennes
Stema_figura
Vendndodhja
Entrevennes is located in Franca
Entrevennes
Entrevennes
43°56′16″V 6°01′24″L / 43.937777777778°V 6.0233333333333°L / 43.937777777778; 6.0233333333333Koordinatat: 43°56′16″V 6°01′24″L / 43.937777777778°V 6.0233333333333°L / 43.937777777778; 6.0233333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.81 km2
Popullsia 162 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04700
INSEE 04077
Faqja Zyrtare http://www.cc-ilo.com/entrevennes.html


Entrevennes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Entrevennes ka një popullsi prej 162 banorë dhe sipërfaqe 29.81 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Entrevennes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale