Era e tokës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Era e tokës është një erë që fryn nga toka në det gjatë natës. Ajo zëvendësohet nga era e detit gjatë ditës. Erërat e tokës në Shqipëri janë veriu, murrlani, shiroku dhe juga.

Funksionimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]