Jump to content

Veriu (erë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Veriu është një erë e fortë dhe e ftohtë që fryn nga ky drejtim.

Etimologjia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]