Shiroku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shiroku është një erë detare e ngrohtë dhe e lagësht, që fryn nga jugu dhe sjell zakonisht mot me shira.

Etimologjia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]