Erjon Llapanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Erjon Llapanji
Të dhënat personale
Emri i plotëErjon Llapanji
Data e lindjes (1985-05-10) 10 Maj, 1985 (34 vjeç)
Vendi i lindjesKorçë, Shqipëri
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualSkënderbeu Korçë
Numri12
Karriera në rini
2002–2007Skënderbeu Korçë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2009Skënderbeu Korçë33(0)
2009–2010Bilisht Sport7(0)
2010–Skënderbeu Korçë17(0)
Ekipi kombëtar
2000–2002Shqipëria U–212(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 14 maj 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 23 tetor 2010

Erjon Llapanji (lindur më 10 maj 1985Korçë) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Skënderbeu KorçëKategorinë Superiore si portier.[1]

Trofe[redakto | përpunoni burim]

Skënderbeu

Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Erjon Lapanji Football Database profile". Football Database. 27 tetor 2010. Marrë më 27 tetor 2010. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]