Ernestino Ramella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ernestino Ramella
Të dhënat vetjake
Emri i plotëErnestino Ramella
Datëlindja (1955-04-07) 7 Prill 1955 (68 vjeç)
VendlindjaZinasco, Itali
Gjatësia1.77 m (5 ft 10 in)
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Flamurtari (trajner)
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1973–1979Varese141(26)
1979–1980Ternana14(0)
1980–1981Piacenza27(3)
1981–1983Novara54(8)
1983–1984Pro Patria31(8)
1984–1985Legnano27(3)
1985–1987Montebelluna54(8)
1987–1991Montebelluna31(8)
Skuadra të menaxhuara
1997–1998Solbiatese
1998–1999Querétaro
2000–2003Legnano
2005Pachuca
2006–2007Como
2007–2010Solbiatese
2010–2011Gallaratese
2011–2012Como
2012Como
2013Caronnese
2013FC Chiasso
2014–Flamurtari Vlorë
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Ernestino Ramella (lindur më 7 prill 1955Zinasco) është një ish futbollistë i pensionuar i cili ka luajtur si sulmues, i cili tashmë është trajner dhe momentalisht drejton klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore.[1][2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Avventura albanese per Ernestino Ramella" [Aventura shqiptare për Ernestino Ramellën] (në italisht). Arkivuar nga origjinali më 18 janar 2015. Marrë më 25 janar 2015.
  2. ^ "Flamurtari me teknik italian, vjen Ernestino Ramella". sport.albeu.com. Arkivuar nga origjinali më 18 janar 2015. Marrë më 25 janar 2015.