Escragnolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Escragnolles
Komunë
noform
Pamje nga Escragnolles
Stema_figura
Vendndodhja
Escragnolles is located in Franca
Escragnolles
Escragnolles
43°43′51″V 6°47′00″L / 43.730833333333°V 6.7833333333333°L / 43.730833333333; 6.7833333333333Koordinatat: 43°43′51″V 6°47′00″L / 43.730833333333°V 6.7833333333333°L / 43.730833333333; 6.7833333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.48 km2
Popullsia 618 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06460
INSEE 06058


Escragnolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Escragnolles ka një popullsi prej 618 banorë dhe sipërfaqe 25.48 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Escragnolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale